Previous Vicars

Archive List

Rev. Fr. Shaji Mathews

Rev. Fr. LanyChacko

Rev.Fr. T.J Johnson (Upto Jun 2014)

Rev.Fr. Biju Daniel(Asst. Vicar)(Upto Aug 2013)

Third Diocesan Metropolitan H.G Dr. Yuhanon Mar Demetrios took charge (07 Oct 2012)

Rev.Fr. Biju P.Thomas
Rev.Fr. T.J Johnson
Rev.Fr. Pathrose Joy(Asst. Vicar)
Rev.Fr. Biju Daniel(Asst. Vicar)

Rev.Fr. Biju P.Thomas
Rev.Fr. Pathrose Joy

Rev.Fr. P.K Thomas (upto June 2008)
Rev.Fr. Biju P.Thomas(from June 2008
Rev.Fr. Pathrose Joy(Asst. Vicar)

Rev.Fr. P.K Thomas
Rev.Fr. K.K Kuriakose (Asst. Vicar)

Rev.Fr. Shaji George (till June 2005)
Rev.Fr. P.K Thomas (June 2005 onwards)
Rev.Fr.T.C Thomas(Asst. Vicar)(till Oct 2005)
Rev.Fr.K.KKuriakose(Asst. Vicar)(Dec 2005 onwards)

Rev.Fr. Shaji George
Rev.Fr. T.C Thomas (Asst. Vicar)

Rev.Fr. P.A Philip

Asst. Diocesan Metropolitan Late H.G Job Mar Philoxenos took charge

Rev.Fr. M.C Paulose upto 18/5/99
Rev.Fr. P.A Philip from 19/5/99

Rev.Fr. M.C Paulose

Rev.Fr. Philip M Samuel

Church affiliated to Delhi Diocese

Rev.Fr. P.G Varghese
Rev.Fr. Philip M Samuel

Rev.Fr. P.G Varghese

Rev. Fr. Joseph Vendarappally

Rev.Fr. Varghese Chacko
Rev.Fr. Joseph Vendarappally

Rev.Fr. Varghese Chacko

Rev.Fr. Zachariah Panackamattom

Rev.Fr. V.G Sam
Rev.Fr. Zachariah Panackamattom

Rev.Fr. V.G Sam

Rev.Fr. P.M Mathew

Rev. Fr. T.A Jacob

Rev. Fr. K.K Punnoose (Late H.G Stephanos Mar Thevodosios)